JAK ZAMÓWIĆ

WYBÓR PROJEKTU

Projekt gotowy – to wybór gotowego wzoru, do projektu wprowadzam Wasze dane dotyczące ślubu i wesela oraz Wasz tekst zaproszenia, jeśli ma być inny niż w projekcie. Tekst nie może jednak znacznie odbiegać długością i formatem od tego w gotowym projekcie.
Termin realizacji wynosi do 10 dni roboczych – jest to czas liczony od momentu zaksięgowania wpłaty, czyli zaraz po tym, jak wypełnicie formularz dostarczając razem z nim listę gości do personalizacji i otrzymacie ode mnie podgląd projektu z Waszymi danymi i dokonacie przelewu – jednak do rozpoczęcia realizacji wystarczy przesłać potwierdzenie przelewu i to oznacza dla mnie zielone światło do ruszenia na przód. Zwykle odpowiadam na wiadomość w przeciągu 1-2 dni roboczych i potem w zależności od tego, ile zajmie Wam odesłanie formularza i przesłanie listy gości, tyle potrwa przygotowanie zamówienia do realizacji.

W przypadku wydruku na papierach ozdobnych czas może się wydłużyć nawet do 15-20 dni roboczych. Ten termin może wydawać się niewiarygodnie długi, ale jest on naprawdę realny, ponieważ zależy on od dostępności papieru, najczęściej drukarnia musi papier na bieżąco zamówić. Czasami zdarzają się konserwacje maszyn i czas też dodatkowo się wydłuża o nawet 2 dni robocze.

Projekt modyfikowany – opcja dodatkowo płatna (20-100 zł + cena zaproszenia x ilość zaproszeń). Modyfikacja (praca graficzna nad projektem) może potrwać od 5 do 20 dni roboczych. Czas modyfikacji zależy od ilości wprowadzanych zmian w projekcie. Ten wariant dotyczy zmian w gotowym zaproszeniu takich jak: zmiana kolorystyki zaproszenia (kolor grafiki, kolor tekstu) przesunięcia/ zmniejszanie/ powiększanie grafiki, dorysowanie drobnych elementów graficznych, wymiana tekstu na inny, z którym wiąże się formatowanie tekstu itp. Najlepiej jeśli napiszecie do mnie o indywidualną wycenę. Pojedyncze, drobne zmiany są bezpłatne. Termin realizacji wynosi do 10 dni roboczych tak jak w przypadku projektu gotowego + czas pracy graficznej nad projektem. I również tak samo w przypadku druku na papierze ozdobnym czas realizacji trwa jak w wariancie projektu gotowego.

Projekt indywidualny – opcja dodatkowo płatna (150-250 zł + cena zaproszenia x ilość zaproszeń). W tej opcji powstaje całkiem nowy projekt dopasowany pod każdym kątem do Was. Projekt indywidualny (projekt graficzny) to minimum 20 dni roboczych i może trwać x dni roboczych – wszystko zależy od tego, ile zostało czasu od momentu złożenia zamówienia do mniej więcej określonej daty rozdawania zaproszeń. Na obecny moment, doświadczenie pokazuje, że projekt indywidualny powstaje w maksymalnie 1 miesiąc. Termin realizacji wynosi do 10 dni roboczych jak w projekcie gotowym i modyfikowanym + czas pracy komputerowej nad projektem.

Uogólniając: każda poprawka wydłuża termin realizacji o 1 do 3 dni roboczych. Czas zależy również od ilości poprawek i natężenia pracy w danym momencie oraz sprawności w przebiegu korespondencji mailowej. Realizacja zaakceptowanego projektu trwa w każdym wariancie do 10 dni roboczych, prócz druku na papierze ozdobnym. Przed zamówieniem musicie również wziąć pod uwagę poszczególne czasy trwania w każdym z wariantów.

Zachęcam Was bardzo do tego, żeby zamawiać zaproszenia dużo wcześniej, na spokojnie, żeby ograniczyć przede wszystkim sobie, i mi przy okazji też, stresujących sytuacji. Nawet pół roku wcześniej, albo i jeszcze szybciej to bardzo dobry czas, żeby zacząć się tym tematem interesować. Jeśli macie wątpliwości, nie wiecie, nie potraficie się zdecydować co tak naprawdę Wam się podoba, albo w ogóle jak te zaproszenia do swojego wesela dopasować napiszcie do mnie, wyślijcie inspiracje, doradzę Wam i pomogę wybrać. 

USTALENIE SZCZEGÓŁÓW

Formularz – po przesłaniu przez Was wiadomości o chęci współpracy* otrzymujecie ode mnie pomocniczy formularz, który wypełniacie i odsyłacie mi z powrotem. Jeśli będziecie mieć pytania czy wątpliwości –
śmiało pisać.

* W temat wiadomości proszę, żebyście wpisali datę ślubu i przybliżoną listę gości + rodzaj projektu. Bardzo Was też proszę o zachowanie ciągłości korespondencji.

ZAWARCIE UMOWY

Umowa – po ustaleniu szczegółów zamówienie zostanie przeze mnie podsumowane, w ciągu 1-3 dni roboczych otrzymacie ode mnie umowę. W przypadku modyfikacji i projektu indywidualnego zostaniecie najpierw poproszeni o przedpłatę, a po akceptacji zmian/projektu o wpłatę reszty należności tuż przed realizacją. Przy zamówieniu zaproszeń z gotowych wzorów płatności dokonuje się od razu całej z góry.

PROJEKTOWANIE

Projekt – na tym etapie projekt zaproszeń jest dopasowywany do Waszych wytycznych i danych – i trwa tyle czasu, ile przypada na każdą opcję wyboru projektu – czas opisany jak powyżej.

AKCEPTACJA PROJEKTU

Akceptacja – na tym etapie zapoznajecie się z projektem, sprawdzacie czy wszystko jest w porządku. Czasowo ten etap też jest uzależniony od opcji, którą wybraliście.

REALIZACJA I WYSYŁKA

Zaakceptowany projekt jest przygotowywany do druku i wysyłany do drukarni. Następnie zamówienie jest sprawdzane, kompletowane i wykańczane przeze mnie. Gotowe zaproszenia pakuję i przesyłam do Was kurierem. Po otrzymaniu paczki koniecznie sprawdźcie jej zawartość od razu i w razie jakichś braków czy błędów bezzwłocznie mnie poinformujcie. Błędy wynikające z mojego niedopatrzenia będą oczywiście naprawiane na mój koszt.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.